Ile kosztuje okno PCV?

Ile kosztuje okno PCV?

Obecnie na rynku istnieje wiele rodzajów okien PCV. Różnią się one nie tylko podstawowymi parametrami technicznymi, rozwiązaniami aplikacyjnymi w zakresie izolacji termicznej, kształtem, grubością, akcesoriami itp., ale różnicą, na której najbardziej zależy klientom, jest cena.

Planując zakup lub wymianę stolarki okiennej, zazwyczaj mamy ograniczony budżet. Nie oznacza to jednak, że wybierając niższą cenę, musimy również zaakceptować niższą jakość. Istnieje wiele czynników, które wpływają na całkowity koszt okien. Najważniejsze jest, aby wybrać takie rozwiązanie, które z jednej strony zapewni nam najwyższy możliwy komfort użytkowania, z drugiej strony nie ponosząc dodatkowych kosztów. Można to osiągnąć, jeśli wybierzemy sprawdzonego producenta okien.

W dzisiejszym artykule odpowiemy na pytania:. Ile kosztują okna w domu? Ile kosztuje wymiana okien na plastikowe? Od czego zależy cennik stolarki okiennej PCV? Ile kosztuje plastikowe okno z montażem? 

Cena okien PCV

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu okien? 

Zastosowanie i konstrukcja

Okna plastikowe można również podzielić ze względu na zastosowanie i konstrukcję. Najczęściej spotykane jest standardowe okno pionowe. Znajdują szerokie zastosowanie w pionowych ścianach budynków. Wśród nich szczególnym rodzajem okien są drzwi i okna balkonowe i tarasowe.

Innym rodzajem okna z tworzywa sztucznego, ze względu na swoje przeznaczenie i konstrukcję, jest lukarna. Okna tego typu charakteryzują się określonym kątem pochylenia, który można regulować w zależności od kąta nachylenia dachu.

Kolor wpływa na cenę

Cennik okien jest również ściśle określony przez ich kolor. Typowe okna PCV kojarzą się zazwyczaj z bielą, ale teraz możemy również wybrać brązowe plastikowe okna, a raczej okna w różnych odcieniach brązu, zbliżone do okien drewnianych. Jaka jest cena brązowych okien PCV? Jeśli kolor pojawia się tylko po zewnętrznej stronie okna, w zależności od wielkości okna, dopłata do standardowej ceny okna może wynieść od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Jednocześnie modele w podstawowej palecie kolorystycznej będą tańsze od mniej popularnych odcieni dostępnych na zamówienie.

Termoizolacyjność, a cena okien?

Kolejnym parametrem wpływającym na cenę zakupu jest izolacyjność termiczna okien. W ofertach sprzedaży pojawiają się coraz lepsze produkty o bardzo niskich współczynnikach izolacyjności termicznej. Im lepsza izolacyjność termiczna okna, tym wyższa cena zakupu.

Niedrogie okna z podwójnymi szybami nie spełniają już oczekiwań bardziej wymagających inwestorów. Dlatego na ich miejscu pojawiły się produkty trzy- lub nawet pięcio-szklane wypełnione gazem obojętnym. Co prawda ich cena zakupu może być znacznie wyższa, ale w zamian otrzymujemy pakiet o bardzo dobrym współczynniku przenikania ciepła. Tego typu rozwiązanie idealnie nadaje się do budowy domów pasywnych.

Ile kosztują okna?

Przechodząc do sedna:Jeśli interesuje nas koszt wymiany okien w mieszkaniu lub domu, musimy mieć na uwadze: cenę okna https://dopasujrolety.pl/23-okna-pcv oraz cenę robocizny i materiałów w przypadku montażu okien, obróbki i ewentualnej utylizacji starych okien. Z koszt okien plastikowych zależy też od ich koloru. Ważny jest również rozmiar okna PCV. Jeśli okna PCV dostępne są w niestandardowych rozmiarach, musisz być przygotowany na wyższą cenę.Ponadto im wyższa klasa budynku, tym wyższy koszt okien. Dotyczy to różnych rozwiązań dostępnych dla konkretnych modeli, takich jak wysokie współczynniki Uw ramy, większa liczba komór itp. Trzeba też pamiętać, że wszystkie te rozwiązania konstrukcyjne wpływają na jakość użytkowania okien. Jednak w tym przypadku również ważne jest, aby wybrać rozwiązanie, które najlepiej odpowiada potrzebom.

Ile kosztuje okno PCV – montaż.

Koszt usunięcia starych okien oscyluje w granicach 25-35 złotych za metr. Należy również zastanowić się nad obsługą i montażem nowego okna, w takim przypadku zapłacimy 70-80 złotych za metr. Cena i montaż okien oraz metody wysyłki różnią się w zależności od regionu. Istotny jest również rodzaj montowanego okna: czy jest to okno pasywne, czy nie.

CATEGORIES
Share This

AUTHORadmin