Copywriting ile można zarobić jako freelancer?

Copywriting ile można zarobić jako freelancer?

Może chcesz podjąć dodatkową pracę, a może chcesz zmienić swoją dotychczasową? Jest to w sumie nieważne. Jeżeli cenisz spokój ciszę no i pracę, kiedy chcesz postaw na zawód wolnego strzelca znanego jako freelancer.

Zawód wolnego strzelca to parę zawodów w jednym. Między innymi możemy tutaj wymienić grafika komputerowego, programistę, czy właśnie Copywritera. Copywriting to idealny zawód dla osób, które lubią, dużo czytać interesują, się wieloma rzeczami, znają zasady SEO i przeglądarki, aby móc napisać swoją treść.

Copywriting polega na pracy z treścią, jeżeli masz “lekkie pióro”, ale i lubisz dowiadywać się o nowych rzeczach elementach czy innych danych to ten zawód będzie dla Ciebie. Jednakże teraz wiele osób zastanowi, się ile można, zarobić jako copywriter freelancer. Ciężko jest, określić dokładne zarobki w zależności wszystko ile będziesz, mieć klientów, jak szybko piszesz i czy pracujesz na umowę o pracę, szukasz sam zleceń, czy tworzysz gotowe treści. Wszystko wpływa na sumę zarobionych pieniędzy.

Copywriting na umowę o pracę podaje, się ze stawką za znaki ze spacją najczęściej jest, to 3.000 złotych netto za 100.000 znaków ze spacją.

Copywriting poszukujący samodzielnie klientów. Może liczyć on na trochę większą stawkę, jeżeli dopiero zaczynasz optymalna stawka to 15 złotych za 1.000 znaków, jednakże, gdy już nabierzesz doświadczenia, portfolio i wielu innych elementów to możesz podnieść stawkę nawet do 60 złotych za 1.000 znaków, wówczas Twoja pensja będzie wynosić od 0 zł do 10.000 złotych w zależności od ilości klientów.

Sprzedaż gotowych treści. Jest to dość ciężkie, ponieważ tutaj stawki liczone są za słowo, aby, dobrze zarobić warto się trzymać statystyk, według których stawka najbardziej kupowana jest od 0.02 do 0.03 grosza za 1 słowo, w sumie to za treść 300 znaków wynosi stawka od 6 do 9 złotych. Niestety w tej opcji musisz napisać masę treści, aby, zarobić i jeszcze masz nie pewność czy coś zejdzie!

CATEGORIES
Share This

AUTHORadmin