Brama rolowana, co warto wiedzieć przed montażem

Brama rolowana, co warto wiedzieć przed montażem

Coraz więcej właścicieli nieruchomości, urządzając garaż, decyduje się na wybór bramy rolowanej. To częsty wybór w przypadku gospodarstw domowych, ale i również w przypadku przedsiębiorstw. Estetycznie wykonana, sprawia że stale na jej wybór decydują się kolejni użytkownicy. Co jednak warto wiedzieć przed jej montażem? Na co zwrócić uwagę?

Brama rolowana – jak działa?

Brama rolowana jest doskonałą alternatywą dla klasycznych drzwi. Doceniana za nietuzinkowy wygląd oraz oszczędność miejsca jest niekiedy wyborem numer jeden, jeśli chodzi o zabezpieczenie nieruchomości. Brama w tej formie opiera się na bardzo prostym mechanizmie. Wystarczy pchnąć ją w górę, by składane lamele schowały się w dedykowanej skrzynce. Dzięki temu nie trzeba tracić miejsca na ruch drzwi, który zająłby dużo większą powierzchnię.

To rozwiązanie polecane jest w szczególności właścicielom nieruchomości, którzy nie mają dużego metrażu lub po prostu nie chcą go tracić. Dodatkowo brama rolowana wygląda zdecydowanie estetyczniej, niż klasyczne formy. Z zewnątrz znajdują się wyłącznie lamele, które można wybrać w kolorystyce, która najbardziej będzie pasowała do elewacji. W ten sposób można osiągnąć efekt spójności z resztą nieruchomości.

Brama rolowana – jak ją wybrać?

Mnogość produktów dostępnych na rynku, z pewnością nie ułatwia wyboru. Prócz podstawowego kryterium jakim jest kolor lameli, warto jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Są to przede wszystkim:

  • możliwość zdalnego sterowania,
  • grubość wypełnienia,
  • możliwość wyboru sterowania,
  • dodatkowe zabezpieczenia antywłamaniowe.

Poczynając od pierwszego elementu, warto zweryfikować, czy dana brama rolowana ma możliwość zdalnego otwierania. Nietrudno wyobrazić sobie przydatność tego rozwiązania. W tej opcji za pomocą pilota można otworzyć garaż bez konieczności opuszczania pojazdu. Z pewnością będzie to przydatne podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych, takich jak opady deszczu czy śniegu. Dzięki temu kierowca wysiądzie w komfortowych warunkach i będzie mógł skierować swoje kroki ku ciepłemu domowi.

Analizując konstrukcję bramy rolowanej warto sprawdzić jej wnętrze. Ten produkt zazwyczaj wypełnia się pianką poliuretanową. Istotne jest przy tym sprawdzenie, jakiej jest grubości. Warto pamiętać, że ta będzie miała wpływ na poziom izolacji termicznej, co w przypadku tej bramy ma niezwykle istotne znaczenie.
Dodatkowo powinno się zweryfikować materiał zewnętrzny, ponieważ łamane lamele są wykonane z aluminium. Warto tu zwrócić przede wszystkim uwagę na jakość wykończenia, wybierając produkty o wysokiej jakości. Dzięki temu brama rolowana posłuży przez wiele sezonów, co przyczyni się do oszczędności. Tańszy zakup może być tylko pozornie opłacalny, więc należy wziąć to pod uwagę.

Sterowanie i zabezpieczenia

Brama rolowana wyposażona jest w napęd elektryczny, ułatwiający jej otwieranie. Łatwo więc wyobrazić sobie sytuację, że w nieruchomości nie będzie akurat prądu, więc otwieranie bramy w ten sposób nie będzie możliwe. Tym samym koniecznie trzeba zdecydować się na produkt, który wyposażony jest w korbę, dzięki której możliwe będzie otwarcie bramy. Niby to oczywiste, natomiast zdecydowanie warto to sprawdzić i kupić produkt, który spełni to założenie.

Decydując się na montaż bramy rolowanej, warto również wziąć pod uwagę podstawowe funkcje, które ma pełnić, czyli zabezpieczenie mienia. W tym przypadku również warto zdecydować się na wysokiej klasy zabezpieczenia, ponieważ wybór tańszych opcji, znów może być tylko pozorną oszczędnością. Dodatkowe blokady antywłamaniowe mają na celu utrudnienie podniesienia pancerza. Dzięki temu zarówno posiadłość, jak i pojazd będą zdecydowanie trudniejszym łupem dla potencjalnego przestępcy. Inwestycja w bezpieczeństwo jest zawsze opłacalna. W tym przypadku – jeszcze bardziej.

Brama rolowana – pozostałe informacje

Brama rolowana nie traci na popularności. Nic w tym dziwnego. Jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, niż tradycyjne warianty dla tego typu zabezpieczeń. Ogromnym atutem jest w tym przypadku dbałość o powierzchnię. Warto pamiętać, że montaż dedykowanej skrzynki daje spore możliwości. Jeśli umocuje się ją tuż nad wejściem – nie traci się zbytnio na wysokości pomieszczenia. Przed jej montażem, należy również rozważyć, czy kaseta winna znaleźć się na zewnątrz nieruchomości czy w jej wnętrzu. Decyzja oczywiście należy do inwestora, natomiast ciekawym rozwiązaniem jest ta druga opcja. Dzięki temu można zachować wysoką estetykę z zewnątrz.

Wybór bramy rolowanej to doskonały pomysł zarówno w przypadku domów jednorodzinnych, jak i siedzib różnego rodzaju firm. Szeroki wachlarz kolorów daje pełnię możliwości, jeśli chodzi o wybór barwy. W przypadku przedsiębiorstw może być to dodatkowym atutem, ponieważ z łatwością można wkomponować w nią elementy logotypu. Dla klientów indywidualnych kolor również nie jest bez znaczenia. Dzięki temu można dopasować produkt do elewacji.

Brama rolowana to niezwykle ciekawy produkt, który spełnia swoją funkcję w przypadku wielu nieruchomości. Nie powinno dziwić, że coraz częściej wybierany jest przez kolejnych klientów. Warto jednak wybierać modele wysokiej klasy, ponieważ tylko w ten sposób można korzystać z pełnej funkcjonalności. Brama rolowana dzięki temu będzie służyła wiele sezonów, co przełoży się również na satysfakcję z użytkowania. Innowacyjne rozwiązanie sprzyja nowoczesnym konstrukcjom domów, więc z pewnością dlatego tak często to rozwiązanie jest stosowane w nowym budownictwie. Doskonale tam zresztą pasuje.

źródło: producentbram24.pl

CATEGORIES
Share This

AUTHORadmin